Dla szkół

Grupy szkolne, kolonie, obozy

Aktywne zielone szkoły

Organizujemy zajęcia dla grup szkolnych. Przygodowe scenariusze oparte na rozwiązywaniu zagadek, poszukiwaniu skarbów, orientacji w terenie. Podczas naszych zajęć dzieci poznają historię i zabytki regionu, uczą się jak korzystać z mapy kompasu i GPSa. W scenariusze wplatamy potyczki paintball, jazdy na quadach, przejścia mostami linowymi.

zajęcia dla młodzieży szkolnej

Przykładowe programy

Program 1

Spacer po Puszczy Augustowskiej, wypatrywanie i obserwacja przez lornetkę, nauka rozpoznawania tropów zwierząt. Przejście do miejsca biwakowego, po drodze most linowy. Rozpalanie ognia bez zapałek, podgrzewanie wody w kociołku, pieczenie kiełbasek. Lekcja i pokaz ratownictwa medycznego, zasady udzielania pierwszej pomocy i szkolenie z telefonicznego informowaniu o wypadku.

ognisko z kiełbaskami

Cena i opcje dodatkowe:

(opcja 1)Lekcja topografii, zajęcia z kompasem i mapą, wyznaczanie azymutu. Gra terenowa.
(opcja 2) przejazdy samochodami terenowymi .
Cena: 45 zł/os.
opcja 1: +15 zł/os. opcja 2: +25 zł/os.
1 opiekun na 10 uczestników GRATIS!

gry terenowe dla dzieci

Program 2

Spacer po leśnym zespole szkoleniowym Nadleśnictwa Płaska, zwiedzanie śluzy Mikaszówka na kanale Augustowskim. Następnie podzielimy się na trzy grupy, które podczas gry terenowej, będą musiały odnaleźć odpowiednią drogę do Stanicy, a w trakcie odszukać w lesie specjalnie przygotowane skrzynie w stylu geocache. Na wyznaczonym obszarze za pomocą wykrywacza metali, poszukamy skarbów, a może odnajdziemy tajemną mapę, która pomoże przejść kolejny etap trasy. Tym razem za pomocą aplikacji na smartfony lub analogowo na papierze. Nauczymy się wezwać pomoc i opatrzyć rannego w pozorowanej sytuacji. Na koniec postaramy się mostem linowym dotrzeć na miejsce biwakowe gdzie przy ognisku i kiełbaskach podsumujemy i powspominamy całą .

zabawy z wykrywaczem metalu

Cena i opcje dodatkowe

(opcja 1) przeprawa tratwą przez Czarną Hańczę
(opcja 2) zajęcia na parku linowym
Cena: 45 zł/os.
opcja 1: +15 zł/os. opcja 2: +25 zł/os.
1 opiekun na 10 dzieci GRATIS!

most linowy nad rzeką

Program 3

Zajęcia zaczniemy na stanicy Jałowy Róg gdzie opowiemy o Geocacheingu czyli o grze polegającej na szukaniu i zakładaniu skrytek GPS. Zapoznamy dzieci z zasadami geocacheingu a następnie wraz z opiekunami rozegrają grę GPS – “Skarby Puszczy” i odnajdą terenowe skrzynki. W schowkach czekać będą na Was zadania logiczne, zagadki i wskazówki, które umożliwią odnalezienie dalszej drogi. Na koniec zajęć wspólnie przygotujemy Wasze skrzynki Geocache, które będziecie mogli ukryć przy okazji kolejnej wycieczki klasowej i udostępnić ją do szukania innym grupom z Waszej szkoły miasta a nawet całego świata. Na koniec wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek i herbata.

techniki linowe

Cena i opcje dodatkowe

(opcja 1) zajęcia z pierwszej pomocy z fantomem i symulatorem AED
(opcja 2) przejazdy powrotne samochodami terenowymi do Autokaru – Śluza Mikaszówka
Cena: 45 zł/os.
opcja 1: +15 zł/os. opcja 2: +25 zł/os.
1 opiekun na 10 dzieci GRATIS!

zajęcia z pierwszej pomocy

Rezerwuj

Rozpocznij rozmowę
1
Rezerwacja ?
Cześć, jak możemy ci pomóc?
Powered by