Imprezy na Orientację

sportowe mapy topograficzne

Orienteering

Imprezy na orientację to doskonały sposób na spędzenie czasu w Puszczy Augustowskiej. Kilkuosobowe zespoły pokonują trasę imprezy z pomocą kompasu i mapy topograficznej z zaznaczonymi na niej punktami kontrolnymi (PK), na których obecność trzeba potwierdzić za pomocą perforatora lub kredki na karcie kontrolnej. Orienteering zwany również “zielonym sportem” jest doskonałą formą rekreacji na świeżym powietrzy, najczęściej w leśnym środowisku.

lampion czyli punkt kontrolny

Orientacja na imprezach integracyjnych

Na niektórych punktach możemy spotkać dodatkowe zadania w postaci: strzelnicy wiatrówkowej, stanowiska survivalowego z rozpalaniem ognia bez zapałek, mostu linowego nad Czarną Hańczą czy toru łuczniczego. Dzięki tym konkurencjom i wynikom uzyskanym przez poszczególne zespoły powstaje klasyfikacja naszego Orientacyjnego Wieloboju Podlaskiego.

mapa topograficzna używana imprezach na orientację

Gra, którą można rozbudować

wojskowe skrzynie z zamkami otwieranymi kodem

Dodatkową opcją jest umieszczenie na trasie imprezy wojskowych skrzyń zamykanych na zamki szyfrowe i kłódki gdzie znajdziecie: podpowiedzi, zadania logiczne i zagadki, które pomogą dotrzeć do celu tej przygodowej wersji Marszów na Orientację. Aby je otworzyć odnaleźć będzie trzeba klucze lub rozwiązać zadania, których wynik będzie kodem do kłódki.

Podczas imprezy każdy znajdzie swoje miejsce w zespole. Jedni będą nawigować po mapie i obsługiwać kompas a inni skupią się na odnajdywaniu szczegółów terenowych. Wspólnie będziecie rozwiązywać zagadki i wykonywać zadania znalezione w skrzyniach.

Rezerwuj

Rozpocznij rozmowę
1
Rezerwacja ?
Cześć, jak możemy ci pomóc?
Powered by